Magyarországon is vannak bőségesen fesztiválok, főleg olyan helyeken,amelyek borvidék környékén helyezkednek el. Nem akarok nagyságrendet felállítani, mivel fölösleges, de szerintem az Etyeki Pincefesztivál az elsők közé tehető látogatottságát tekintve. Régebben kicsit zsúfolt volt, mivel be lehetett hajtani kocsival és mindenki ott parkolt, ahol akart. Szerencsére rendbe tették a közlekedés részét, így sokkal kényelmesebben zajlanak az események. Nekem nagyon tetszik a kupon rendszer, amit különböző pontokon lehet váltani és így nincs készpénz forgalom a borstandokon. Ímádnivaló a Langalló vagy más néven Töki-pompos, a bor mellé ideális harapnivaló. De akad más is, sült húsok-Laci konyháról, perec, nyalóka vagy vattacukor. A fesztiválon mindig szerepelnek híresebb magyar zenekarok vagy előadók. Kézműves programok várják az alkotni vágyókat és nincs hiány a családi vetélkedős programokból sem. Ha nem találkoztál régóta egy távoli baráttal vagy rokonnal, akkor itt biztosan összefuthatsz velük anélkül, hogy megbeszéltétek volna. Idén május 21-22-én tartják, remélhetőleg nem fog esni-nekem mindig sikerült olyankor mennem-igaz van pálinka stand is, hogy a borús idő okozta hangulatot javíthassuk egy picit.
A tavaszi,meleg idő ellenére javaslom mindenkinek,aki meglátogatja a rendezvényt,hogy vigyen magával kesztyűt,nehogy a részeg disznók letapossák a kezét,amikor négykézláb közlekedik. :-))




