Nem is igazi felszolgáló az aki nem tapasztalja meg milyen rendezvényeken dolgozni. Azokból is inkább az a fajta marad meg élmény szintjén, amelyről az átlagember csak álmodozik, hogy vajon milyen is lehet. Vannak társasági események,amelyekről az egész ország értesül a bulvársajtó miatt. Persze az Opera Bál, kicsit más mint a többi, mivel ezt 1886 óta rendezik a Bécsi mintára. Egészen 1934-ig tartották, majd következett 62 év szünet, egészen 1996-ig. Nekem abban a szerencsében lehetett részem, hogy a '96-os első Opera Bálon ott lehettem, és dolgozhattam. Sohasem gondoltam volna, hogy februári leszerelésem után egy-két héttel már ilyen "mély vízben úszhatok". Bár 1991 óta pincérkedem és előtte is volt már nagy rendezvény az életemben, erre a barátaim és szüleim irigyek voltak egy picit. Na nem a fizikai munkára, inkább azokra, akikkel találkozhattam és közelükben lehettem. Az elő és utómunkálatok hosszadalmasak és nagyon összetettek egy ekkora helyen. Rengeteg terem van, nagyon nagy a színpad mögötti tér, ahova sok mindent kell bepakolni, mivel magát a színpadot terítik meg a lelátókon ülő embereknek. Ott még nagyobb a nyüzsi mint az eldugott szalonokban az emeleti részeken. A színpaddal szemközt van egy VIP páholy, amely mögött elhelyezkedik egy terem, kimondottan a VIP vendégeknek. Nagy szerencsémre oda osztottak be dolgozni. Jól esett a főnökömtől kapott bizalom is. Talán senki sem sértődik meg rajta, ha most azt mondom nem emlékszem mit kellett felszolgálnom vagy milyen italokat töltögettem a vendégeknek, mivel számomra nem ez volt a fontos, hanem inkább az kiket is szolgálhattam ki. Az akkor meghívott díszvendégek egyike a vacsora előtt kápráztatta el a közönséget szoprán hangjával, a Barcelona-i származású Monserrat Caballé. A másik híresség az akkoriban még televíziós műsoron lévő Fekete Erdő Klinika ifjú szívtiprója volt Sacha Hehn.Heteró létemre is, be kell, hogy valljam, tényleg jóképű úriemberről volt szó ráadásul nagyon magas volt. Mindenki itta a szavát és a hölgyek áhítattal a szemükben néztek fel rá. De őszintén, kit érdekelt Sacha, amikor a világ (egy ici-pici túlzással) egyik leggyönyörűbb olasz színésznője Ornella Muti,is ott volt az asztalomnál. Gyönyörű volt és fenséges és elegáns. Sugárzott belőle a nőiesség és elbűvölt mindenkit maga körül.
Nagyon sok rendezvényen dolgoztam még utána és jöttek más hírességek az életemben, de azt kell mondjam, mindig ez jut eszembe elsőnek és erre emlékszem vissza a legszívesebben.
http://www.operabal.com/hun/operabal_tortenete.php
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése