2011. március 18., péntek

Dobj egy sárgát

Minden vendéglátó egységnek vannak olyan időszakai, amikor a láblógatás nem fér bele az ember idejébe, sőt szezonban néha enni sem marad idő.
Hajtás akkor is lehet, ha rendezvényen dolgozik az ember. Az igazán jó party az amikor az ember szívesen dolgozik, már ha létezik ilyen paradoxon, mert gond nélkül folyhat az itóka mindenfele és az sem gond, ha szürcsizik valamit az ember.
Egy fülledt nyári estére jutott egy ilyen jó hangulatú rendezvény. Az étterem kertje óriási volt, a mai napig az, körkörösen elrendezve, ahol az asztalok egy belső kisebb körön míg a nagyobbak a külső körön voltak elhelyezve. A kör tetején a zenekarnak volt egy dobogó, vele szemben, ahol a konyha bejárata is volt, egy mobil italpult lett építve egy nagyobb rendezvény miatt. Ahogy említettem a hangulat igencsak emelkedett volt mind két részről. A vendégeknek nem árt, ha jól érzik magukat egy étteremben azonban egy pincérnek már illik viselkedni. Persze ez egy régi történet és akkoriban nem volt gond, ha személyzet is kapatos egy kissé, úgy nagyobb kedvel dolgozik az ember fia. A mobil italpultos kolléga már nem volt szomjas a rendezvény felénél. Egykedvűen töltögette az italt a vendégeknek és saját magának is. Az italpult alatt voltak behűtve a különböző italok egy nagy műanyag ládában, mellette egy másik ugyan olyan a visszahozott, szennyes pohár tartalmának. Kereső tekintetével pásztázta körbe a placcot, abban reménykedve, hátha talál olyan kollégát, aki leválthatná pár percre. A vendégek csak jöttek és jöttek az italokért, segítség sehol, a hólyag csak egyre feszült. Aztán csak a megszokottnál hangosabban kezdett csörögni a poharakkal és üvegekkel, csorgatva ide is oda is a tartalmát, hangosan turkálva a jégvödörben egészen addig míg a szennyesláda nemcsak a kiöntött italok tárolója lett, hanem a leengedett fáradt olajé is. A láda tartalmától megszabadulni nem volt ördöngösség, mivel az ember egyedül is el tudta húzni a portál részhez, ahol már volt utcai csatorna.
Ahogy mondani szokás:"a szükség törvényt bont."

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése